Plastik Bidon

Plastik Bidon ham maddesi oldukça dayanıklı olduğu için sağlıktan gıdaya, enerjiden savunmaya pek çok farklı sektörde kullanılmaktadır. Örneğin plastik bidonlar, temizlik kimyasallarının saklanması için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca içi beyaz renkte olan bidonlar turşuların; içi kırmızı renkte olan plastik bidonlar ise gıda ve kimyasal maddelerinin saklanması amacıyla kullanılmaktadır.

Plastik Mavi Bidonlar

Hidroklorik asit, nitrik asit ve diğer pek çok asidin depolanması amacıyla kullanılan mavi bidonlar, daha birçok sektörde tercih edilmektedir. Toptan temizlik kimyasalları türünde hizmet veren birçok firma, mavi plastik bidon ürün seçeneklerine ihtiyaç duymaktadır.

İkinci El Plastik Bidonlar

Dayanıklı ve kullanışlı olmaları nedeniyle ikinci el plastik bidonlar, birçok sektörde tercih edilmektedir. Özellikle temizlik maddesi satıcıları için plastik bidon çok değerlidir. Bu ihtiyacı karşılamak için plastik bidon alımı bir sektör haline gelmiştir. Fazlalık olarak değerlendirilen ve yer kaplayan bidonları değerlendirmek için en uygun yol ikinci el plastik bidon alan erlere başvurmaktır. Sıfır bidonlarında meydana gelen fiyat artışı sebebiyle ikinci el bidonlara olan rağbet artmıştır. Özellikle 25,  35 ve 75 litrelik plastik bidonlar, ikinci el plastik bidon alıcıları tarafından tercih edilmektedir. 

İkinci El Bidonların Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

İkinci el plastik bidon alım işlemlerinde, bidonun kullanılabilir olması çok önemlidir. Özellikle kapağının olması gerekir. Kapağı olmayan bidonlar ‘hurda’  kategorisine alınmaktadır. Ayrıca bidonun delik olup olmaması da alım işleminde önemlidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir