İkinci El Bidon Fiyatları

İkinci El Bidon Fiyatları Bidonun ham maddesi ola plastik, polimer esaslı, sıvı haldeyken işleme sokulup şekillendikten sonra sertleşen organik bir maddedir. Plastikler küçük moleküllü olan monomerlerin kimyasal yollarla birleşmesi sonrası polimerize edilir ve bu işlem sonrası büyük moleküllü ’polimerler’ meydana gelir. Polimerlere  pek çok katkı maddesi ilave edilerek ’plastik maddeler’ elde edilir. Plastik, kolay işlenebilirliği, rengi, parlaklığı ve ucuz imalatı nedeniyle çok farklı sektörde kullanılmaktadır. Plastiğin iklim şartlarına dayanıklılığı metallerden daha iyidir. Telefon gövde, taban kaplaması, mutfak eşyaları, şişe, mobilyalar, endüstri aletleri ve daha birçok malzeme plastikten üretilmektedir. Bu malzemelerden biri de plastik bidonlar dır.

Plastik Bidonlar

İçi boş şişe şekline getirilen plastikler, basınçlı hava ile kalıp içine şişirilir. Şişirme metodu adı verilen bu işlem; döküm, varil, büyük ebatlı bidon, otomobil yakıt depolarının imalatı için uygundur. Plastik bidonlar, özellikle temizlik maddelerinin, turşuların, gıda ve kimyasal maddelerin, nitrik asit, hidroklorik asit ve diğer asitlerin depolanmasında kullanılmaktadır.

İkinci El Bidon Fiyatları

Sıfır bidon fiyatlarında görülen artış sebebiyle ikinci el bidonlara olan rağbet her geçen gün artmaktadır. Özellikle 25, 35 ve 75 litrelik bidonlar, ikinci el plastik bidon alan yerler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. İkinci el bidon fiyatları belirlenirken o günkü plastiğin fiyatı göz önünde bulundurulmaktadır. Bu nedenle ikinci el bidon fiyatları periyodik olarak güncellenmektedir. Daha fazla bilgi için kizmazlarhurda.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir