İbc Tank

İbc Tank Sanayi ve endüstride taşıma ve depolama amacıyla yaygın olarak kullanılan ibc tank çok önemli bir yere sahiptir. Sağlam ve dayanıklı plastik yapısı ile uzun süre kullanılabilir. Metalden yapılan çerçevesi bir kafes şeklinde dışarıdan gelebilecek olası darbelere karşı tankı korur ve taşıdığı malzemeye zarar gelmesini maksimum seviyede önlemeye neden olur.

Sonsuz cıvata sistemi ile yapılan üst kapak sayesinde dolum yapılan ibc tank en altta bulunan çift emniyetli küresel vana sistemli musluk sayesinde boşaltıla bilinir. Üst kapağın sonsuz cıvata sistemi ile tasarlanmış olması söz konusu taşınan sıvının akması veya sızması olasılığını en aza indirmek içindir.

Taşımak Ve Depolamak Kolay

 ibc tank nakledilme veya depolama  amacıyla ahşaptan veya plastikten yüksek ağırlıklara dayanıklı palet monte edilerek kullanılır. Bu palet sayesinde forklift kolaylıkla ibc tankı kaldırıp taşıyabilir veya depolama alanlarında istifleyebilir.
Yaygın olarak ibc tankın depolama hacmi 1000 litre olur. ibc tank ile çeşitli kimyasallar, gıda sektöründe kullanılan sıvılar, asidik ve bazik sıvılara reaksiyon vermediği için asitler ve bazlar taşınabilir.

Boya Sanayinde Yaygın Kullanılır

Özellikle boya sanayinde kullanılan solventler, boya ham maddeleri ibc tank ile taşınır ve depolanır.

Kimya Ve Gıda Sanayinde Kullanılır

Kimya sanayinde alkol ve türevleri için yaygın olarak kullanılan ibc tank aynı zamanda gıda sanayinde özellikle turşu sanayinde asetik asit, sirke gibi önemli sıvıların taşınması ve depolanmasında vazgeçilmezdir.
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir